Napisz do nas
biuro@mosirplock.pl

Zadzwoń do nas

7 medali MLKL Płock na Mistrzostwach Mazowsza Juniorów!

W dniach 26-27.09.2020 na stadionie AWF w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Juniorów w lekkiej atletyce. Zawodnicy MLKL Płock zdobyli aż 7 medali!!!

Wspaniałą formę potwierdziła Zuzanna Maślana, która pchnęła kulę 3kg na odległość 15,83m zdecydowanie zwyciężając. Jej rekord życiowy to 15,84m i jest to 11 wynik na świecie w tej kategorii wiekowej uzyskany w 2020 roku. Zuzanna startowała jeszcze w rzucie oszczepem zdobywając brązowy medal z wynikiem 34,73m.

Również Daria Woźnica zdobyła dwa medale w kategorii juniorek starszych – złoto w rzucie oszczepem z wynikiem 26,94m oraz brąz w pchnięciu kulą 4kg z wynikiem 8,47m.

Kornelia Kwiatkowska też zdobyła dwa medale. Drugie miejsce w rzucie dyskiem 1kg z wynikiem 23,73m oraz była trzecia w pchnięciu kulą 3kg ustanawiając swój nowy rekord życiowy 10,91m.

Z kolei swój pierwszy srebrny  medal zdobył Mateusz Suwała, który w skoku wzwyż uzyskał 155cm. Mateusz w skoku w dal uzyskał 4,81m.

W zawodach startowali również pozostali zawodnicy MLKL Płock uzyskując wartościowe wyniki: