Napisz do nas
biuro@mosirplock.pl

Zadzwoń do nas

Praktyczne informacje o obiektach MOSiR

Pływalnia Podolanka

Rok budowy: 1999

Pow. użytkowa – 7245,90 m 2, w tym hala basenowa o pow. 1547 m2,

Część budynku od strony wschodniej o dwóch kondygnacjach nadziemnych, część od strony zachodniej o trzech kondygnacjach nadziemnych. Budynek przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Wejście do budynku pozbawione jakichkolwiek barier architektonicznych. Cały parter budynku i znajdujące się na nim: szatnia główna, kasa, przebieralnie i hala basenowa są na tym samym poziomie co wejście. Ponadto w budynku funkcjonuje winda osobowa. Osoby niepełnosprawne mogą korzystać z zespołu przebieralni w skład którego wchodzą: 4 wydzielone kabiny (każda przeznaczona dla 4 osób), wózkownia, 2 łazienki z siedziskami przy natryskach i z wc plus dodatkowo 4 kabiny natryskowe i oddzielne wc.

Dla obserwatorów oraz kibiców zawodów pływackich dostępne są trybuny na  195 miejsc siedzących plus dwa balkony dla osób niepełnosprawnych. W ciągu roku z Pływalni korzysta ponad 150 000 osób, w tym prawie 2/3 stanowią dzieci i młodzież. Jednorazowo na hali basenowej może przebywać ok. 120 osób.

Pływalnia „Jagiellonka” 

Rok budowy: 1974 

Obiekt zlokalizowany jest w centrum miasta, przy ul. Themersonów 1. Na terenie obiektu znajdują się: niecka sportowa (6 torów pływackich)o wymiarach 25 x 15 m i zmiennej głębokości od 1,16 m do 1,83 m oraz niecka rekreacyjna o wymiarach 9,5 x 15 m i zmiennej głębokości od 0,3 m do 1,2 m. Niecka rekreacyjna podzielona jest na trzy strefy:

1. strefa do nauki pływania (dwa tory do pływania o zmiennej głębokości 0,8 - 1,2 m z przeciwprądem w jednym z końców

2. strefa rekreacyjno - rehabilitacyjna (jacuzzi, leżanka masująca, dwie zatoki z masażerami lędźwi, denne i boczne dysze masujące

3. strefa z atrakcjami dla dzieci (brodzik dla dzieci o głębokości 0,3 m wraz ze zjeżdżalnią, papugą, sterem i masztem)

Wzdłuż pływalni usytuowany jest taras widokowy dla gości i widzów imprez sportowych.
Do dyspozycji korzystających z obiektu jest również sala gimnastyczna o wymiarach 13,5 m na 5,5 m. Ponadto na terenie obiektu funkcjonuje kawiarnia i sklepik. Obiekt posiada monitoring.

Pływalnia "Kobylanka"

Rok budowy: 1974
Dysponuje niecką o wymiarach 25×12,5 m o głębokości od1,12 m do 1,70 m. Podstawową zaletą pływalni, potwierdzaną przez wielu korzystających, jest jej kameralność oraz dużo cieplejsza woda w porównaniu z innymi obiektami.
Obiekt usytuowany przy drodze wojewódzkiej nr 559. W poprzednim roku obsłużył 55 tys. klientów.

Stadion Miejski im. Bernarda Szymańskiego

Obiekt usytuowany w centrum miasta w pobliżu Dworca Autobusowego oraz Dworca Kolejowego. W poprzednim roku obsłużył ponad 38 tys. klientów. Na obiekcie odbywały się m.in.: Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Płocka Olimpiada Młodzieży, Ogólnopolski Turniej Frisbee „Ależ talerz” czy Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu na 3000 metrów.

Stadion spełnia dwie podstawowe funkcje-lekkoatletyczną oraz piłkarską.

Arena sportowa posiada następujące parametry:
– boisko do piłki nożnej o wymiarach 100 m x 68 m spełniające wymogi do rozgrywania spotkań oficjalnych, o nawierzchni trawiastej;
– bieżnia okrągła, 8. torowa o promieniu wewnętrznym R=36,50 m i długości 400 m, prosta o 8. torach i długości 140 m, nawierzchnia sztuczna
– trybuna na 1159 miejsc siedzących w wygodnych krzesełkach z tworzywa. Nad trybuną umiejscowiono tzw. jaskółkę – przeszklony budynek dla mediów i kierownictwa zawodów.
Ponadto znajduje się tu 5 kortów tenisowych, z czego 3 są zadaszone i ogrzewane (balon).
Na terenie Stadionu Miejskiego znajduje się także zielony ogródek z atrakcjami dla najmłodszych dzieci.
Cały teren Stadionu Miejskiego jest ogrodzony, dzięki czemu możliwe jest organizowanie imprez biletowanych.

Vision eyeglass

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, zadzwoń do nas