Logo MOSiR Płock
0,00 
Ikona home - odnośnik do strony głównejBIP - odnośnik do BIP MOSiR

Pożegnanie z Kobylanką

Środa 29 maja będzie ostatnim dniem funkcjonowania wysłużonej pływalni „Kobylanka”. Basen zostanie zamknięty i jeszcze w tym roku wyburzony. 


„Kobylanka”, czasem zwana też „Szklanką” powstała… ponad 50 lat temu. Renowacja liczącego pół wieku obiektu jest ekonomicznie nieuzasadniona. Tym bardziej, że jej rolę przejął oddany do użytku w kwietniu aquapark, zlokalizowany po sąsiedzku przy ul. Miodowej. 


Z wyjaśnień nadzorującego płockie inwestycje wiceprezydenta Artura Zielińskiego wynika, że miasto ma projekt pozwalający prowadzić prace rozbiórkowe basenu i czeka teraz na dokumentację parkingu, który zaplanowany jest w miejscu pływalni (spodziewamy się mieć ten projekt na przełomie lipca i sierpnia). Później ogłosi przetarg na wybór wykonawcy. Prace rozbiórkowe i budowę parkingu samorząd Płocka chce powierzyć jednemu podmiotowi, aby zminimalizować koszty. 


Miejsca parkingowe mają być ogólnodostępne i przeplatane zielenią – drzewami i trawami. Będzie to dość duży obszar, bo o powierzchni ponad dwóch tys. metrów kwadratowych. Plany zakładają, że prace zaczęłyby się jeszcze w tym roku, a zakończyły w przyszłym. 


Projekt budowy pływalni „Kobylanka” powstał w latach 1962-1970 jako część planu budowy ówczesnego osiedla Dobrzyńska. Został przygotowany przez Warszawskie Biuro Projektów Miastoprojekt Stolica-Wschód. Architektami obiektu byli Tadeusz Kobylański, Jadwiga Grębecka, a konstruktorem Stefan Goetz. 


Generalnym wykonawcą pływalni było Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Petrobudowa, a kierownikiem budowy osiedla został Jan Przybyłowicz. 


Aranżacją wnętrz pływalni zajął się w 1973 roku płocki artysta, malarz i muzealnik (późniejszy, wieloletni dyrektor Muzeum Mazowieckiego) Tadeusz Zaremba.


I co jeszcze ciekawe - obiekt został wykonany w czynie społecznym przy udziale płockich przedsiębiorstw budowlanych Mostostal i Petrobudowa oraz Elektromontaż Warszawa.

Inne wiadomości:

Aquapark Płock poszukuje osób do swojego zespołu!

Pragniemy poinformować, iż zatrudnimy osobę do obsługi zjeżdżalni.  Praca w systemie zmianowym 7 dni w tygodniu w godzinach popołudniowych (od […]

Czytaj więcej
Sportowe zajęcia w MOSiR!

Niezmiernie miło nam poinformować, że kolejny raz przygotowaliśmy zajęcia sportowe w okresie wakacyjnym dla dzieci w wieku 7 - 11 […]

Czytaj więcej
Wybory na Podolance

Pragniemy poinformować Państwa, że w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego w dniu 9 czerwca 2024 roku wejście na Pływalnię […]

Czytaj więcej

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY

ZBIERAJ PUNKTY I WYMIENIAJ JE NA NAGRODY!
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

KARTA ABONAMENTOWA

SKORZYSTAJ Z BONUSÓW I WYKORZYSTAJ JE NA NASZYCH OBIEKTACH!
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

PŁOCKA KARTA MIESZKAŃCA

SKORZYSTAJ ZE ZNIŻEK DLA MIESZKAŃCÓW PŁOCKA!
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

INTERNETOWY PANEL KLIENTA


Dołącz do newslettera >
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content